ŠKODA FABIA - najlepszy samochód miejski The Best of Moto 2021

ŠKODA FABIA – najlepszy samochód miejski The Best of Moto 2021

Nowa ŠKODA FABIA zwyciężyła w kategorii specjalnej „Samochód miejski” w plebiscycie The Best of Moto 2021. W tej części konkursu to czytelnicy serwisu Moto.pl decydowali, które modele zasługują na statuetki w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy zostali uhonorowani podczas gali wieńczącej plebiscyt, która odbyła się 25 listopada br. w Warszawie.

Poza kategoriami eksperckimi, w których głosowali dziennikarze motoryzacyjni, w rolę jurorów w plebiscycie The Best of Moto 2021 wcielili się także czytelnicy serwisu Moto.pl. To oni wybrali między innymi swojego motoryzacyjnego ulubieńca w przestrzeni miejskiej, dając tym samym wyraz dużego zaufania do marki ŠKODA i modelu FABIA.

Fot. Moto.pl

– Nagroda w kategorii „Samochód Miejski” bardzo dobrze odzwierciedla charakter ŠKODY FABIA. To samochód wyróżniający się eleganckim designem, a do tego kompaktowy, praktyczny i świetnie dopasowany do różnorodnych miejskich przestrzeni. Komfort, bezpieczeństwo i łatwość w prowadzeniu – to synonimy modelu FABIA – mówi Klaudyna Gorzan, Kierownik ds. PR marki ŠKODA.

ŠKODA FABIA nowej generacji charakteryzuje się wysokim komfortem prowadzenia, co stanowi jedną z najważniejszych cech dla samochodu miejskiego. Posiada przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe oraz dynamiczną formę. FABIA odznacza się pojemnością bagażnika równą 380 l, a po złożeniu tylnych foteli to aż 1190 l.

Co ogromnie ważne dla samochodu poruszającego się po nieprzewidywalnej przestrzeni miejskiej, ŠKODA FABIA zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Bestsellerowy model został wyposażony w szereg systemów asystujących – w standardzie znajdują się m.in. systemy FRONT ASSIST oraz LANE ASSIST, a także DRIVER ALERT monitorujący poziom zmęczenia kierowcy. Opcjonalnie auto może zostać wyposażone m.in. w zaawansowany system TRAVEL ASSIST, PARK ASSIST lub też funkcję rozpoznawania znaków drogowych.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Kia EV6 – „Samochodu Roku 2022”

Kia EV6 zdobyła tytuł „Samochodu Roku 2022” w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn „What Car?” Tytuł ten, a także wygrana w kategorii „Elektryczny SUV”, to historyczny triumf pierwszego samochodu elektrycznego nowej generacji marki Kia. Dopiero drugi raz w historii tego konkursu tytuł „Samochodu Roku” zdobyło auto elektryczne. Wcześniej, w 2019 roku, na zwycięstwo zasłużyła Kia e-Niro.

Czytaj Dalej

ENYAQ iV i nowa FABIA najbezpieczniejsze w swoich klasach

Najwyższe oceny dla ŠKODY: organizacja Euro NCAP uznała w pełni elektrycznego SUV-a ŠKODĘ ENYAQ iV oraz model FABIA czwartej generacji za najlepsze w swojej klasie w ramach programu “Best-in-class Cars of 2021”. Oznacza to, że oba modele były najbezpieczniejszymi spośród wszystkich testowanych pojazdów w swoich klasach w roku ubiegłym. ŠKODA ENYAQ iV okazała się najbezpieczniejszym SUV-em, który przeszedł test referencyjny bezpieczeństwa zderzeniowego, zdobywając aż 86 procent wszystkich możliwych punktów. Nowy model FABIA, z wynikiem 78 procent, osiągnął najlepszy rezultat spośród wszystkich samochodów kompaktowych testowanych w 2021 r.

Czytaj Dalej