Już jest! Nowa Škoda Octavia

Już jest! Nowa Škoda Octavia

Škoda pokazała unowocześnioną wersję swojego bestsellerowego modelu Octavia, zawierającą subtelne modyfikacje designu, ulepszenia technologiczne i jeszcze bardziej zrównoważone wnętrze.

– Klienci z pewnością mają duże oczekiwania względem Škody Octavia – to nasz najlepiej sprzedający się model. Innowacje, takie jak w pełni zmodyfikowany system Infotainment, nowe systemy bezpieczeństwa, zwiększone wykorzystanie zrównoważonych materiałów i mocniejsze reflektory sprawiają, że jest jeszcze lepiej dopasowany do codziennych potrzeb. Jestem przekonany, że nasza najnowsza Octavia zaskoczy i zachwyci zarówno kierowców, jak i pasażerów, potwierdzając tym samym swoją pozycję najpopularniejszego samochodu w naszej gamie modelowej – mówi Klaus Zellmer, CEO Škody.

Subtelne odmłodzenie

Zmiany w wyglądzie samochodu obejmują przeprojektowanie reflektorów, które teraz zarówno fizycznie, jak i wizualnie lepiej przylegają do zmodernizowanej osłony chłodnicy. Cały przód auta wygląda jeszcze bardziej elegancko – wrażenie to jest spowodowane między innymi ściślejszym poprowadzeniem linii przedniej części nadwozia. Tylny zderzak w nowej wersji modelu Octavia jest całkowicie odnowiony.

Niektóre elementy modelu są inspirowane nową Škodą Superb, ale rozwiązania te mają nieco bardziej sportowy charakter. Nowa Škoda Octavia występuje oczywiście również w wariancie RS.

Zrównoważony rozwój i lepsza technologia

Reflektory w nowym designie zostały wyposażone w dodatkową, ulepszoną technologię LED Matrix, z 36 segmentami zamiast 24 i nowymi funkcjami, które pozwalają na wyjęcie świateł przeciwmgielnych ze zderzaka. W tej wersji reflektory są także wzbogacone o nowoczesny element świetlny Crystallinium.

Wnętrze pojazdu oferuje pasażerom bardziej zrównoważone materiały i opcjonalnie 13-calowy system Infotainment. Zmodernizowana Škoda Octavia zapewnia również wydajniejsze ładowanie urządzeń przez USB-C i ulepszony, bezkluczykowy system zamykania samochodu Kessy.

Nowa Škoda Octavia będzie dostępna w czterech wersjach wyposażenia: Essence, Selection, Sportline i RS. Ponadto, klienci mogą wybrać wnętrze w jednym z dziewięciu wykończeń. Do wyboru są także ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR i funkcją masażu.

Pojazd został wyposażony w nowe funkcje wspomagania i bezpieczeństwa. Manewrowanie ułatwia nowy asystent parkowania (Intelligent Park Assist) oraz zdalny asystent parkowania (Remote Park Assist). Oparty na sztucznej inteligencji chatbot ChatGPT zostanie zintegrowany z asystentem głosowym Laura, wprowadzając szereg nowych możliwości, które wykraczają znacznie poza dotychczasowe polecenia głosowe.

Silniki o dużej mocy

Gamę jednostek napędowych zmodernizowanej Škody Octavia rozpoczyna silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 85 kW (115 KM) z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub DSG. Jednostka 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM), oprócz wersji z manualną skrzynią, jest dostępna także z technologią miękkiej hybrydy oraz skrzynią biegów DSG.

Wyżej w gamie znajdują się silniki dwulitrowe: dla wersji z napędem na cztery koła dostępny będzie silnik 2.0 TSI o mocy 150 kW (204KM) z automatyczną skrzynią biegów, a najwyższy model RS oferuje moc 195 kW (265KM). Dostępne są także dwa silniki diesla 2.0 TDI: wariant o mocy 85 kW (115KM) dostępny jest z manualną 6-biegową skrzynią biegów, a wersja o mocy 110 kW (150KM) ponownie posiada automatyczną, 7-biegową skrzynię DSG.

Wszystkie informacje na temat nowego samochodu można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej: Škoda Octavia – WORLD PREMIERE.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Nowa Škoda Superb: przestrzeń, komfort i wolność wyboru

Światowa premiera czwartej generacji Škody Superb już za nami. Model kontynuuje tradycję marki prezentując przestronne i wyrafinowane wnętrza. Dostępny będzie w sześciu wariantach napędowych, w tym – po raz pierwszy – jako miękka hybryda. Nowoczesne technologie i wykorzystane materiały zapewnią pasażerom jeszcze większy komfort.

Czytaj Dalej