Kia EV6 w gronie finalistów konkursu Car of the Year 2022

Kia EV6 w gronie finalistów konkursu Car of the Year 2022

Nowa Kia EV6 została zakwalifikowana do finałowej rundy konkursu Car of the Year 2022 (COTY). W pierwszej kolejności, innowacyjny elektryczny crossover znalazł się na liście 38 nowych modeli wprowadzonych na rynek w tym roku, które kandydują do tytułu najlepszego Samochodu Roku w Europie. Teraz, głosami 61 jurorów COTY z 23 krajów, Kia EV6 awansowała do grona siedmiu finalistów. Zwycięzcę poznamy pod koniec lutego.

W plebiscycie o tytuł Car of the Year jurorami są doświadczeni dziennikarze motoryzacyjni. Polskę reprezentuje dwóch znakomitych przedstawicieli tego zawodu: Maciej Ziemek i Roman Popkiewicz.

W ciągu zaledwie miesiąca od wprowadzenia do sprzedaży w Europie nowa Kia EV6 odniosła ogromny sukces w mediach i zrobiła spore wrażenie na potencjalnych nabywcach. Po bezprecedensowym popycie na nowy model, przedsprzedaż skończyła się wcześniej niż zakładano. Dzięki ultraszybkiemu ładowaniu, zasięgowi do 528 km i niesamowitym osiągom Kia EV6 jest z powodzeniem porównywana z modelami klasy premium.

Na początku 2021 roku – dzięki nowej nazwie, nowemu logo i nowej odważnej filozofii designu „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” – Kia zdecydowanie odmłodziła swój wizerunek. EV6 jest pierwszym samochodem, który od początku zaprojektowano zgodnie z nowym wizerunkiem i pierwszym autem elektrycznym marki Kia, które skonstruowano na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP).

Jason Jeong, Prezes Kia Europe, powiedział: „Kia jest dumna, że może stać ramię w ramię z najlepszymi przedstawicielami nowoczesnej mobilności. Po dwóch nominacjach do finałowej siódemki Ceeda pierwszej i trzeciej generacji oraz nominacji Stingera, obecność nowej Kia EV6 w gronie finalistów konkursu Car of the Year 2022 jest wyrazem uznania dla naszego postępu i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Wszystkim nominowanym życzymy powodzenia w walce o tytuł Car of the Year 2022”.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —