KORCZYK poleca „Elektryzujące miejsca”!

KORCZYK poleca „Elektryzujące miejsca”!

Zdecydowaliśmy się stworzyć mapę niecodziennych, „elektryzujących” miejsc, które odkryliśmy na Podbeskidziu, w okolicach Bielska-Białej. Oczywiście dotarliśmy do nich samochodami elektrycznymi marki ŠKODA i Kia.

Spotkaliśmy ludzi z pomysłem na biznes, wielką charyzmą i pasją do prowadzonych działań. Poznaliśmy ich historie. W naszych mediach społecznościowych zaprezentowaliśmy zagrodę edukacyjną Alpaquero w Międzyrzeczu Górnym, studio jogi w budynku odrestaurowanego dworca w Goczałkowicach Zdrój, ekologiczne domki rekreacyjne otoczone winnicą w miejscowości Radziechowy oraz parę trenerów, którzy organizują zajęcia na SUP’ach na Jeziorze Żywieckim.

Za sukcesem tego „elektryzującego” miejsca stoją Dominika i Mateusz – dwa żywioły ze wspólną energią do sportu! Ich miłością są SUP’y, narty, snowboard, tury i splitboard. Banana to nie jest typowa szkoła! To podejście do szkoleń w trybie slow, przełamanie schematów, by więcej poczuć, doznać, doświadczyć. Nas najbardziej zachwycają spotkania na środku jeziora, eventy nocne, śniadanie o wschodzie i zawroty głowy we mgle! Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać!

Parkujemy w zagrodzie edukacyjnej Alpaquero, która powstała z zamiłowania do zwierząt i roślin małżeństwa zootechników – Pani Renaty i Pana Wojciecha. „Wiele radości daje nam dzielenie się wiedzą o tych zwierzętach i możliwość prowadzenia alpakoterapii dla dzieci” – mówią. Od małej hodowli w 2017 roku, dziś ze stadem liczącym 16 alpak, należą do Polskiego Związku Hodowców Alpak i Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Dodatkowo, w Alpaquero zajmują się przerobem „luksusowego” runa z alpak. Do kupienia są przędze i wyroby wełniane. Przekonajcie się sami jak niezwykle pozytywny wpływ na człowieka ma przebywanie z tymi ciekawskimi i mądrymi zwierzętami!

„Elektryzującą” jogową przestrzeń, zapewniająca wellbeing ciała i umysłu na najwyższym poziomie, znajdziesz w YOGA STUDIO Ewelina Bankiel. Studio mieści się w odrestaurowanych murach Starego Dworca kolejowego położonego pomiędzy dwoma malowniczymi stawami w sercu parku w Goczałkowicach Zdrój. Wnętrza są minimalistyczne, z dodatkiem drewna i zieleni oraz mnóstwem światła słonecznego. Miejsce tworzą ludzie… i szczegóły. YOGA STUDIO zrodziło się z pasji do ludzi i jogi, miłości do minimalizmu. Jest pięknie!

W otoczeniu lasu dębowego, śpiewu ptaków i w atmosferze nieustającego relaksu powstało Sen&Wino. Pani Agnieszka i Pan Szymon stworzyli „elektryzujący” kompleks wypoczynkowy. Trzy ekologiczne, antyalergiczne domki, których drewniany szkielet wypełniony jest kostkami słomy, otacza winnica o powierzchni 20 arów. Do dyspozycji gości jest też domek SPA, winiarnia z piwnicą i z salą degustacyjną. Gdzie? W miejscowości Radziechowy, 15 min jazdy od Bielska-Białej.

Foto: https://marcinskorupskiphoto.myportfolio.com/

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Samochody elektryczne ŠKODY – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem samochodu elektrycznego, możesz mieć wiele pytań dotyczących e-mobilności. Przemieszczanie się takim pojazdem to zupełnie nowe wrażenia. Co wyróżnia e-mobilność? Jak dbać o elektryczne auto? Eksperci ŠKODY przygotowali zbiór najważniejszych informacji i wskazówek w tym zakresie.

Czytaj Dalej

Kia trzecią najchętniej wybieraną marką w Polsce w 2022 roku.

W 2022 roku Kia była trzecią najchętniej wybieraną przez klientów marką w Polsce. Udział marki w sprzedaży nowych aut osobowych wyniósł 8%. Od stycznia do grudnia polscy klienci zarejestrowali 33.715 samochodów z logo Kia na masce. Wynik ten oznacza wzrost o 4,3% w porównaniu z rezultatem uzyskanym w 2021 roku – największy wśród marek popularnych z TOP20 w tym rankingu. Na uwagę zasługuje fakt, że cały rynek skurczył się w 2022 roku o 6%.

Czytaj Dalej

Sportowy duch ŠKODY – modele RS

ŠKODA jest związana ze sportem motorowym niemal od początku istnienia marki. Tradycję kontynuuje gama samochodów z oznaczeniem RS. ŠKODA oferuje obecnie cztery takie modele: OCTAVIA RS, KODIAQ RS oraz najnowsze: ENYAQ Coupé RS iV i ENYAQ RS iV. – Modele RS są łącznikiem między osiągnięciami marki w sportach motorowych a naszymi klientami, którzy chcą jeździć sportowym autem – mówi Daniel Petr, specjalista ds. projektowania samochodów sportowych w firmie ŠKODA.

Czytaj Dalej