Kia EV9

SUV przyszłości dostępny już dzisiaj

Kia EV9 – SUV przyszłości dostępny już dzisiaj

Najnowszy elektryczny SUV marki Kia oferuje ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V i zapewnia zasięg do 541 km; 15 minut ładowania wystarcza, aby zasięg zwiększyć o 239 km.

Wyrazista stylistyka jest inspirowana filozofią projektową marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”.
Jednocześnie wytrzymały i wyrafinowany 6- lub 7-osobowy SUV toruje drogę do bezemisyjnej i autonomicznej mobilności.
Zamienniki skóry, biomateriały i tworzywa sztuczne z recyklingu podkreślają trzyetapowe przejście marki Kia na stosowanie zrównoważonych materiałów.

Nowa Kia EV9 to elektryczny SUV zaprojektowany i skonstruowany z myślą o nowoczesnym stylu życia w epoce samochodów zelektryfikowanych. Flagowy SUV marki Kia z napędem elektrycznym oferuje trzy rzędy siedzeń i bardzo przestronne wnętrze. EV9 to solidny i zaawansowany technologicznie samochód elektryczny, dostępny w wersji sześcio- lub siedmioosobowej, który łączy odważną stylistykę, wszechstronność i charakterystyczną dla nowych modeli marki Kia stylistykę z zasięgiem do 541 kilometrów (zgodnie z WLTP) oraz z najnowszymi osiągnięciami z zakresu łączności ze światem zewnętrznym.

Wygląd EV9, podobnie jak wielokrotnie nagradzanego EV6, jest zgodny z firmową filozofią projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Nadwozie charakteryzuje się geometrycznymi kształtami, czystymi liniami i wyrazistą sylwetką SUV-a.

Minimalistyczne wnętrze zapewniające intuicyjną obsługę
Kia EV 9 charakteryzuje się przestronnym wnętrzem z minimalistycznym i łatwym w obsłudze panelem sterowania. Modułowa płyta podłogowa E-GMP, z dużym rozstawem osi i płaską podłogą, zapewnia bardzo dużo miejsca w kabinie. EV9 jest wyposażone w trzy rzędy siedzeń i oferowane zarówno w wersji sześcioosobowej, jak i standardowej siedmioosobowej. EV9 to jedno z niewielu dostępnych obecnie siedmiomiejscowych aut elektrycznych.

Wyjątkowe opcje dla drugiego rzędu siedzeń z trybami „pauzy” i „wypoczynku”
W pierwszym rzędzie znajdują się fotele relaksacyjne z rozkładanym podnóżkiem, których oparcia można odchylić podczas postoju na odpoczynek lub w czasie przerwy na ładowanie. Elektrycznie regulowane fotele są wyposażone w pamięć ustawienia i automatycznie dopasowują pozycję fotela i kierownicy do wcześniej ustawionych i zapamiętanych przez kierowcę. Trzeci rząd jest wyposażony w podłokietniki z uchwytami na butelki i kubki.

Pionierskie zagospodarowanie przestrzeni, które zapewnia wyjątkowa płyta podłogowa
EV9, przy długości nadwozia wynoszącej 5010 mm, jest jak dotąd najbardziej przestronnym samochodem osobowym marki Kia i drugim modelem skonstruowanym na płycie podłogowej E-GMP. Samochód ma 1980 mm szerokości i 1750 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 3100 mm. Kia EV9 jest wyposażona w dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci bagażnika z przodu. Jego pojemność w samochodzie z napędem na tylne koła wynosi 90 litrów, a w wersji z napędem na cztery koła – 52 litry. Bagażnik z tyłu, za fotelami drugiego rzędu, ma pojemność aż 828 litrów. Gdy wszystkie 6 lub 7 foteli jest zajętych, pojemność bagażnika wynosi 333 litry.

Kolejny krok w zrównoważonej mobilności
Kia EV9 zadebiutowała w Europie podczas Kia Brand Summit na początku maja. Pod hasłem „Poruszajmy się odpowiedzialnie” zaprezentowano najnowszy model, który napędza transformację Kia w kierunku dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —