Kia zdobywa tytuł „Producenta Roku 2022”

w konkursie TopGear.com

Kia zdobywa tytuł „Producenta Roku 2022” w konkursie TopGear.com

Kia zdobyła tytuł „Producenta Roku 2022” w konkursie TopGear.com i sukcesem kończy bardzo udany rok. To już drugi rok z rzędu, w którym Kia zwycięża w konkursie TopGear.com – w ubiegłym roku w kategorii „Crossover of the Year” triumfowało w nim EV6.

W tym roku Kia wprowadziła do sprzedaży w Europie kilka bardzo ważnych modeli – m.in. Sportage piątej generacji i nowe Niro, które niezmiennie są jej bestsellerami na Starym Kontynencie. Pod wieloma względami obydwa zaoferowały duży przeskok w porównaniu z poprzednikami w, na przykład, stylistyce nadwozia i wnętrza, oferowanych technologiach oraz zrównoważonym procesie produkcji.

Jack Rix, redaktor magazynu BBC Top Gear, powiedział: „Forma Kii w ostatnim czasie jest niezwykła. Pomimo bezprecedensowych niesprzyjających wiatrów, sprzedaż samochodów marki Kia nie wykazuje oznak spowolnienia. Wręcz przeciwnie, rośnie. Nowy Sportage jest lepszym rodzinnym crossoverem niż jego bezpośredni konkurenci, nowe Niro wygląda efektownie i jest dostępne zarówno w wersjach hybrydowych, jak i elektrycznej. Kia zdaje się pewnie stąpać po ziemi, jeśli chodzi o całkowite przejście na samochody elektryczny. EV6 GT dysponuje silnikami o łącznej mocy aż 585 KM i oferuje niesamowity tryb Drift”.

Jason Jeong, Prezes Kia w Europie, dodał: „To był wyjątkowy rok dla marki Kia pod względem debiutu nowych produktów, zmiany jej postrzegania i wzrostu sprzedaży. Przez ostatnie dwa miesiące nasz udział w europejskim rynku utrzymuje się na wysokim poziomie 5,1%, a sukces ten zawdzięczamy niesamowitej ofercie zelektryfikowanych modeli. Rozszerzając ją w 2023 roku i w kolejnych latach, mamy nadzieję zainspirować jeszcze więcej klientów do zmiany samochodu na zelektryfikowany, aby w ten sposób wspierać zrównoważoną przyszłość nas wszystkich”.

David Hilbert, Dyrektor Marketingu Kia w Europie, odbierając nagrodę powiedział: „2022 rok był wyjątkowy w historii marki Kia. Staliśmy się synonimem elektryfikacji i wyznaczyliśmy nowy standard mobilności w przyszłości. Wprowadzenie do oferty EV6 GT jest dla nas bardzo ważnym momentem. Wraz z tym modelem nie tylko rozszerzyliśmy ofertę samochodów elektrycznych, ale również wkroczyliśmy na arenę aut o bardzo wysokich osiągach. Dziękujemy TopGear.com za przyznanie nam tytułu „Producenta Roku”. To wspaniałe uznanie dotychczasowych osiągnięć marki. Już nie możemy doczekać się udanego 2023 roku”.

Strategia „Plan S” marki Kia określa jej cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, m.in. wprowadzenie do oferty gamy 14 elektrycznych modeli do 2027 roku. Kolejnym, który pojawi się na rynku, będzie długo oczekiwane EV9. Jego debiut w Europie już w 2023 roku.

Kia EV9 to flagowy elektryczny SUV, opracowany na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP). Duży elektryczny SUV zapoczątkuje nową erę wyrafinowanej, zaawansowanej technologicznie, zrównoważonej mobilności.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Samochody elektryczne ŠKODY – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem samochodu elektrycznego, możesz mieć wiele pytań dotyczących e-mobilności. Przemieszczanie się takim pojazdem to zupełnie nowe wrażenia. Co wyróżnia e-mobilność? Jak dbać o elektryczne auto? Eksperci ŠKODY przygotowali zbiór najważniejszych informacji i wskazówek w tym zakresie.

Czytaj Dalej

Kia trzecią najchętniej wybieraną marką w Polsce w 2022 roku.

W 2022 roku Kia była trzecią najchętniej wybieraną przez klientów marką w Polsce. Udział marki w sprzedaży nowych aut osobowych wyniósł 8%. Od stycznia do grudnia polscy klienci zarejestrowali 33.715 samochodów z logo Kia na masce. Wynik ten oznacza wzrost o 4,3% w porównaniu z rezultatem uzyskanym w 2021 roku – największy wśród marek popularnych z TOP20 w tym rankingu. Na uwagę zasługuje fakt, że cały rynek skurczył się w 2022 roku o 6%.

Czytaj Dalej

Sportowy duch ŠKODY – modele RS

ŠKODA jest związana ze sportem motorowym niemal od początku istnienia marki. Tradycję kontynuuje gama samochodów z oznaczeniem RS. ŠKODA oferuje obecnie cztery takie modele: OCTAVIA RS, KODIAQ RS oraz najnowsze: ENYAQ Coupé RS iV i ENYAQ RS iV. – Modele RS są łącznikiem między osiągnięciami marki w sportach motorowych a naszymi klientami, którzy chcą jeździć sportowym autem – mówi Daniel Petr, specjalista ds. projektowania samochodów sportowych w firmie ŠKODA.

Czytaj Dalej