Kia EV6 na Nordkapp

Kia EV6 na Nordkapp

3 marca rozpoczęła się wyprawa Kia EV6 na Nordkapp.

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy i influencerów (Daniel Grzyb https://danielgrzyb.pl https://www.youtube.com/@DanielGrzyb https://www.instagram.com/danielgrzyb_official) zajmujący się głównie tematyką elektromobilności, wyruszył z małżonką w podróż za koło podbiegunowe. Podobną trasę para zrobiła w ubiegłym roku jadąc Teslą. Teraz przetestują w ekstremalnie trudnych warunkach EV6 i poniekąd skonfrontują oba auta ze sobą.

Przez kolejne 14 dni będą podróżować przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję, aby zobaczyć jak poradzi sobie samochód elektryczny w trudnych, zimowych warunkach. Hasłem wyjazdu jest „PODRÓŻ EV BEZ BARIER”. Celem jest udowodnienie, że podróż elektrykiem jest coraz łatwiejsza.

Za naszymi podróżnikami pierwsze trzy dni wyprawy. Pierwszego dnia przejechali zgodnie z planem 700 km i dotarli do Rygi, a kolejnego przemieścili się do Tallina. Wczoraj przeprawili się promem z Estonii do Finlandii i od razu poczuli zmianę klimatu. Finlandia przywitała ich temperaturą -7 stopni i w większości nie odśnieżonymi drogami.

Daniel i Damaris pierwszy raz spali w aucie. Przy temperaturze powietrza -2° auto pobrało 10 % baterii przez 6 godzin podtrzymywania temperatury 24°, a naszym podróżnikom było nawet za gorąco. Gdy kładli się w aucie spać wczoraj na zewnątrz było -14 stopni… .

Zachęcamy do śledzenia tej wyprawy na kanałach Kia Polska. Wpisy z wyprawy i dziennik podróżników będą zamieszczane niemal codziennie.

https://www.instagram.com/kiapolska
https://www.facebook.com/KiaPolska
https://www.youtube.com/@Kia_Polska

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Sprawdź ofertę finansową na ŠKODĘ Kamiq!

Model KAMIQ charakteryzuje się nowoczesną linią nadwozia, komunikującą nowy język stylistyczny marki. Auto posiada nową generację systemów infotainment, najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz bogate wyposażenie standardowe. KAMIQ łączy zalety SUV-a, takie jak większy prześwit i wyższa pozycja za kierownicą, ze zwinnością aut kompaktowych.

Czytaj Dalej

Škoda Enyaq Coupé iV w plebiscycie Auto Lider 2023!

To już 21. edycja konkursu Auto Lider, w którym modele marki Škoda niejednokrotnie stawały na podium. W tym roku czytelnicy tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto oddali łącznie ponad 100 tysięcy głosów w 14 kategoriach. Tegorocznym zwycięzcą kategorii „Crossover/SUV klasy średniej” została Škoda Enyaq Coupé iV.

Czytaj Dalej