Kia EV6 na Nordkapp

Kia EV6 na Nordkapp

3 marca rozpoczęła się wyprawa Kia EV6 na Nordkapp.

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy i influencerów (Daniel Grzyb https://danielgrzyb.pl https://www.youtube.com/@DanielGrzyb https://www.instagram.com/danielgrzyb_official) zajmujący się głównie tematyką elektromobilności, wyruszył z małżonką w podróż za koło podbiegunowe. Podobną trasę para zrobiła w ubiegłym roku jadąc Teslą. Teraz przetestują w ekstremalnie trudnych warunkach EV6 i poniekąd skonfrontują oba auta ze sobą.

Przez kolejne 14 dni będą podróżować przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię i Szwecję, aby zobaczyć jak poradzi sobie samochód elektryczny w trudnych, zimowych warunkach. Hasłem wyjazdu jest „PODRÓŻ EV BEZ BARIER”. Celem jest udowodnienie, że podróż elektrykiem jest coraz łatwiejsza.

Za naszymi podróżnikami pierwsze trzy dni wyprawy. Pierwszego dnia przejechali zgodnie z planem 700 km i dotarli do Rygi, a kolejnego przemieścili się do Tallina. Wczoraj przeprawili się promem z Estonii do Finlandii i od razu poczuli zmianę klimatu. Finlandia przywitała ich temperaturą -7 stopni i w większości nie odśnieżonymi drogami.

Daniel i Damaris pierwszy raz spali w aucie. Przy temperaturze powietrza -2° auto pobrało 10 % baterii przez 6 godzin podtrzymywania temperatury 24°, a naszym podróżnikom było nawet za gorąco. Gdy kładli się w aucie spać wczoraj na zewnątrz było -14 stopni… .

Zachęcamy do śledzenia tej wyprawy na kanałach Kia Polska. Wpisy z wyprawy i dziennik podróżników będą zamieszczane niemal codziennie.

https://www.instagram.com/kiapolska
https://www.facebook.com/KiaPolska
https://www.youtube.com/@Kia_Polska

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —