Znamy ceny Kia e-Soul i Kia e-Niro!

Znamy ceny Kia e-Soul i Kia e-Niro!

Kia wzbogaca gamę modeli zelektryfikowanych o dwa pojazdy czysto elektryczne.
W KIA KORCZYK Bielsko-Biała możesz już zamówić elektryczne modele KIA e-Soul i KIA e-Niro.

Cena bogato wyposażonego e-Soula zaczyna się od 139.990 zł, natomiast za e-Niro trzeba zapłacić tylko o 7 tys. zł więcej.

Kia e-Soul w Kia Korczyk!
e-Soul to już trzecia generacja miejskiego crossovera marki Kia, który jako model napędzany silnikiem spalinowym debiutował w 2008 roku. Nowy e-Soul wnosi sporo nowego, ponieważ w Europie jest dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym i już w podstawowej wersji zapewnia duży zasięg.

Nowy e-Soul to bardziej wyraziste przetłoczenia i linie, zdecydowane detale i podświetlane elementy, które podkreślają techniczne zaawansowanie nowego modelu. Ten miejski crossover prezentuje się bardziej futurystycznie, młodzieżowo i innowacyjnie niż modele wcześniejszych generacji. Mimo że każdy element karoserii e-Soula jest nowy, model ten jest natychmiast rozpoznawalny i pozostaje wierny sylwetce poprzedników. Design miejskiego crossovera podkreślają wąskie przednie światła w całości wykonane w technologii LED, poszerzające optycznie samochód, którego szerokość wynosi 1800 mm. Obłe przednie i tylne zderzaki oraz pokaźnych rozmiarów panel w miejscu, w którym w samochodach zasilanych silnikiem spalinowym znajduje się wlot powietrza do chłodnicy, sprawiają, że e-Soul ma bardzo aerodynamiczny wygląd. Gniazdo ładowania znajduje się za niewielką pokrywą z przodu auta.

Fotele e-Soula są oferowane w trzech wariantach wykończenia. Do wyboru jest tapicerka wykonana z materiału, materiałowo-skórzana i skórzana. Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji w tablicę rozdzielczą są wkomponowane wysokotonowe „tweetery” – dowód na to, że design może iść w parze z funkcjonalnością. Topowa wersja e-Soula – XL – jest seryjnie wyposażona w kameralne oświetlenie, które obejmuje również panele w drzwiach, a jego intensywność połączona jest z dźwiękiem. Do e-Soula Kia oferuje także bezprzewodową ładowarkę do telefonu, podgrzewane i wentylowane przednie fotele oraz wysokiej jakości systemem audio firmy Harman/Kardon. Dostępny jest również wyświetlacz przezierny head-up display.

Jakie silniki w nowej Kia e-Soul?
Nowa Kia e-Soul oferowana jest z dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru, które zapewniają różny zasięg. Mniejszy, o pojemności 39,2 kWh, gwarantuje zasięg do 277 km, czyli znacznie większy niż zasięg Soula EV drugiej generacji. Osiągi auta również są lepsze. Od 0 do 100 km/h Kia e-Soul z silnikiem o mocy 136 KM przyspiesza w 9,9 s. Mocniejsza odmiana, napędzana silnikiem o mocy 204 KM, w sprincie ze startu zatrzymanego do 100 km/h jest o 2 s szybsza. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW, seryjnie montowana w e-Soulu z większym akumulatorem i oferowana jako opcja do e-Soula z mniejszym pakietem baterii pozwala na wykorzystanie 3-faz prądu, co znacząco skraca czas ładowania baterii.
Akumulator e-Soula można także ładować przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW. Wówczas czas ładowania od 20% do 80% pojemności akumulatora wynosi zaledwie 42 minuty.

Kia e-Niro w Kia Korczyk!

Nowe e-Niro, elektryczny crossover, bardziej niż stylistyką wyróżnia się przestronnością wnętrza i funkcjonalnością. Niro – oferowane zarówno w wersji hybrydowej, hybrydowej typu plug-in oraz elektrycznej – jest najlepiej sprzedającym się tzw. zelektryfikowanym modelem marki.

Nowe e-Niro łączy funkcjonalność i atrakcyjny wygląd crossovera z eleganckim nadwoziem o delikatnie profilowanych powierzchniach. Elektryczna wersja kompaktowego crossovera różni się licznymi detalami od wersji hybrydowej i hybrydy typu plug-in. W osłonie w kształcie tygrysiego nosa znajdują się port ładowania oraz napis Niro. Przeprojektowane wloty powietrza i nowe diodowe światła do jazdy dziennej łączą się z jasnoniebieskimi akcentami, co sprawia, że e-Niro wyróżnia się jeszcze bardziej. Kształt zderzaka poprawia aerodynamikę i podkreśla szerokość auta. Elegancki profil e-Niro wyróżnia się smukłą linią poniżej okien, zwężanymi szybami w tylnej części nadwozia oraz wyraźnie zaznaczonymi błotnikami z dużymi nadkolami, w których mieszczą się nowe pięcioramienne 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów z dwubarwnym wykończeniem. Zmodyfikowany zderzak z tyłu ma w e-Niro niebieskie podświetlenie podobne do tego, które znajduje się z przodu samochodu. Nowe tylne światła LED sprawiają, że e-Niro łatwo rozpoznać także podczas jazdy w nocy.

Wnętrze nowego e-Niro różni się szeregiem nowych funkcji i detali od wnętrz pozostałych wersji tego modelu. Największa zmiana stylistyczna dotyczy konsoli środkowej i wynika z faktu, że elektryczny zespół napędowy nie wymaga stosowania ani tradycyjnej dźwigni zmiany biegów, ani nawet przekładni. Dźwignię zastąpiono pokrętłem wyboru trybu jazdy „shift by wire”, które znajduje się tuż pod ręką na tunelu środkowym, płynnie przechodzącym w podłokietnik. Dzięki temu rozwiązaniu wygospodarowano mnóstwo dodatkowego miejsca na schowki. Oprócz pokrętła wyboru trybu jazdy na tunelu środkowym znajdują się również przyciski do obsługi elektronicznego hamulca postojowego wyposażonego w funkcję „Auto Hold”, podgrzewanych i wentylowanych foteli, podgrzewania kierownicy, wyboru profilu jazdy oraz czujników parkowania przodem.

Tablica rozdzielcza ma niebieskie wykończenie wokół otworów wentylacyjnych, nawiązujące do tego, które zdobi e-Niro na zewnątrz. W zależności od wersji tapicerka jest materiałowo-skórzana (w wersjach M i L) lub skórzana (wersja XL). Niezależnie od rodzaju tapicerki przeszycia zawsze są w kolorze niebieskim. Nowy system oświetlenia wnętrza subtelnie oświetla konsolę środkową i pokrętło wyboru trybu jazdy. Do wyboru jest jeden z sześciu kolorów – biały, szary, brązowy, czerwony, zielony i niebieski.

Model wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm.
e-Niro z takim układem napędowym przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy. Akumulator o pojemności 39,2 kWh współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM), który wytwarza maksymalny moment obrotowy o identycznej wartości jak mocniejszy silnik – 395 Nm. 136-konne e-Niro ze startu zatrzymanego do 100 km/h przyspiesza w 9,8 sekundy. Podobnie jak hybrydowe wersje Niro elektryczna również ma napęd na przednie koła.

Zarówno w Kia e-Soul jak i e-Niro hamowanie rekuperacyjne pozwala odzyskać energię kinetyczną i przetworzyć ją w energię elektryczną, która zasila akumulator. Oba modele wyposażone w układ podgrzewania akumulatora, którego zadaniem jest minimalizowanie negatywnych skutków niskich temperatur. Jako wyposażenie dodatkowe Kia oferuje dodatkowy wymiennik ciepła, który wykorzystuje ciepło generowane przez układ klimatyzacji. Zamiast korzystać wyłącznie z mocy akumulatora w celu podgrzania kabiny, wymiennik ciepła przetwarza energię cieplną wytworzoną przez kompresor klimatyzacji, aby poprawić efektywność systemu ogrzewania w samochodzie. Zwiększa to skuteczność podgrzewania kabiny i minimalizuje pobór energii z akumulatora, co z kolei przekłada się na większy zasięg.

Kia e-Soul i Kia e-Niro, podobnie jak wszystkie pozostałe modele marki, są objęte 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150.000 kilometrów, która chroni również silnik elektryczny i akumulator.

CENNIK KIA E-NIRO
CENNIK KIA E-SOUL


Paweł Lada
Kierownik Salonu Sprzedaży
pawel.lada@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 63
+48 532 100 279


Mateusz Prymula
Zastępca Kierownika Sprzedaży
mateusz.prymula@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 76
+48 609 662 260


Paweł Witkowski
Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów
pawel.witkowski@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 62
+48 695 660 055


Piotr Habdas
Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów
piotr.habdas@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 78
+48 695 661 100


Sylwia Szyndler

Doradca ds. Rozwiązań Flotowych
sylwia.szyndler@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 63
+48 538 970 290

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —