ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

Nowy elektryczny SUV ENYAQ iV zanotował bardzo udany debiut na rynku. Dotychczas w całej Europie zamówiono już około 70 000 egzemplarzy tego modelu. Teraz ŠKODA przedstawia, na razie w zakamuflowanym wydaniu, kolejny wariant nadwozia, który będzie dostępny dla całkowicie elektrycznego SUV-a – to ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV. Wersja COUPÉ, która powiększy rodzinę elektrycznych SUV-ów marki, świetnie łączy wygodę i elegancję ze sportowym usposobieniem. Wyważone proporcje oraz odmieniony tył nowej wersji elektrycznego SUV-a to idealnie połączenie stylowego designu z dynamicznym wizerunkiem.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV jest doskonałym uzupełnieniem gamy ENYAQ iV i oferuje prawdziwie dynamiczne doświadczenie z jazdy dla kierowców prowadzących aktywny tryb życia. Dzięki przestronnemu wnętrzu zapewni odpowiednią ilość miejsca nawet dla pięciu osób, co w połączeniu z bagażnikiem o pojemności 570 litrów czyni auto doskonałym wyborem również dla rodzin.

ENYAQ iV: historia globalnego sukcesu ŠKODY

ENYAQ iV odniósł natychmiastowy sukces na rynkach międzynarodowych. Od samego początku pierwszy produkcyjny model ŠKODY oparty na platformie dla samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen przypadł do gustu zarówno ekspertom, jak i przedstawicielom mediów oraz klientom. Obecnie popyt na pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki, produkowanego w głównej fabryce w Mladá Boleslav jest bardzo duży. W niezależnych testach Euro NCAP ENYAQ iV otrzymał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Model uzyskał 94% punktów za ochronę dorosłych pasażerów i 89% punktów za ochronę dzieci, co jest najlepszym wynikiem w historii testów Euro NCAP. ENYAQ iV został wyróżniony także prestiżową nagrodą Red Dot Award za wybitne wzornictwo.

Ekscytująca linia nadwozia i panoramiczny szklany dach w standardzie

Nowa ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV zaoferuje jeszcze bardziej ekscytujący design. Panoramiczny szklany dach, będący częścią wyposażenia standardowego, łagodnie opada do tyłu od słupka B. Przy długości 4653 mm i wysokości 1617 mm wersja coupé jest o cztery milimetry dłuższa niż podstawowe wydanie modelu ENYAQ iV i o milimetr wyższa. Rozstaw osi (2765 mm) oraz szerokość (1879 mm) obu wariantów są identyczne, a pojemność bagażnika coupé (570 litrów) niemal nie odbiega rozmiarem od bagażnika podstawowego wariantu. Duże obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 19 do 21 cali podkreślą charakter samochodu. Model będzie mógł zostać wyposażony w reflektory Full LED Matrix, które zbudowane są z modułów składających się z 24 diod umożliwiających indywidualne sterowanie i używanie świateł drogowych przez cały czas bez oślepiania innych użytkowników drogi. Tylne reflektory mają wykończenie przypominające strukturę kryształu, kształt litery C i wraz z dynamicznymi kierunkowskazami stanowią znak rozpoznawczy marki. Opcja Crystal Face, czyli łącznie 131 diod LED rozświetlających pionowe listwy i ramkę efektownego grilla ŠKODY, to kolejna możliwość wyboru dla klientów modelu ENYAQ COUPÉ iV. Moduły LED reflektorów Full-LED Matrix dla świateł mijania i drogowych oraz świateł do jazdy dziennej tworzą animowany efekt powitalny.

Wnętrza Design Selections

ŠKODA zaoferuje innowacyjne wnętrza Design Selections i przejrzysty wybór wariantów dostępnych dla wnętrza ENYAQ COUPÉ iV. Design Selections są inspirowane nowoczesnymi przestrzeniami mieszkalnymi i zastępują klasyczne poziomy wyposażenia. Styl, kolory i użyte materiały są perfekcyjnie dopasowane. W podstawowej konfiguracji Design Selection Loft model prezentuje się jako nowoczesny, przytulny i przyjazny rodzinie, a połączenie odcieni szarości i czerni jest ponadczasowe. W pozostałych opcjach wykorzystano zrównoważone materiały, na przykład tapicerka foteli w opcji Lodge są wykonane w 40% z naturalnej wełny ze znakiem jakości Woolmark Company i w 60% z recyklingowanego poliestru – na każdy wykorzystano 318 przetworzonych butelek PET. Skórzana tapicerka w kolorze koniaku foteli ecoSuite jest garbowana w ekologicznym i zrównoważonym procesie przy użyciu ekstraktów z liści oliwnych bez użycia jakichkolwiek chemikaliów.

13-calowy ekran dotykowy i bogata oferta wyposażenia standardowego
Centralnie umieszczony 13-calowy ekran dotykowy jest kluczowym elementem wyposażenia wnętrza. Zapewnia dostęp do systemów Infotainment oraz wszystkich funkcji pojazdu i może być spersonalizowany. 5,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników pokazuje kierowcy najważniejsze informacje, takie jak: prędkość, dane dotyczące jazdy, nawigacja i aktywne systemy wspomagające. Opcjonalny wyświetlacz head-up z rozszerzoną rzeczywistością wyświetla dodatkowe informacje na szybie na wysokości wzroku kierowcy. Szeroka gama elementów standardowego wyposażenia ENYAQ COUPÉ iV obejmuje dwustrefową klimatyzację Climatronic, bezkluczykowy system KESSY GO oraz oświetlenie Ambiente LED, które oświetla wykończenia na drzwiach i klamkach, a także przednią i tylną przestrzeń na nogi. Przejrzysta struktura wyposażenia obejmuje dziesięć opcjonalnych pakietów tematycznych, z których większość jest dostępna zarówno w wersji podstawowej, jak i bardziej wszechstronnej wersji Plus.

Dwa akumulatory, trzy warianty mocy oraz napęd na tylną i obie osie

ŠKODA zaoferuje w Europie dwa rozmiary akumulatorów i trzy różne warianty dla modelu ENYAQ COUPÉ iV. ENYAQ COUPÉ iV 60 zostanie wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 62 kWh (58 kWh netto) i będzie dysponował napędem na tylną oś. ENYAQ COUPÉ iV 80 również będzie charakteryzował się napędem na tylną oś, a w połączeniu z większym akumulatorem 82 kWh (77 kWh netto) i dzięki doskonałej aerodynamice samochodu wariant ten zaoferuje jeszcze większy zasięg niż standardowy model ENYAQ iV.

ENYAQ COUPÉ iV 80x będzie dysponował akumulatorem o pojemności 82 kWh, który udostępni energię dwóm silnikom elektrycznym, zapewniając napęd 4×4. Drugi silnik elektryczny zlokalizowany jest na przedniej osi.

Nowy ENYAQ COUPÉ iV będzie mógł być ładowany prądem stałym z mocą do 125 kW, co zapewni bardzo szybki proces uzupełnienia energii w akumulatorze. Przy wykorzystaniu wallboxa ŠKODA iV Charger nowy model będzie można naładować komfortowo w domu, wykorzystując prąd przemienny i moc do 11 kW.

Skontaktuj się ze Specjalista ds. sprzedaży ŠKODA KORCZYK!

SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW NOWYCH


Agnieszka Łysek
Kierownik Sprzedaży
agnieszka.lysek@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 050


Janusz Świstowicz
Zastępca Kierownika Sprzedaży
janusz.swistowicz@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 606 205 501


Anna Semik
Specjalistka ds. sprzedaży
anna.semik@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 057


Damian Sośniecki
Specjalista ds. Sprzedaży
damian.sosniecki@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 882 145 441


Sabina Białczyk-Moc
Specjalista ds. sprzedaży
sabina.bialczyk-moc@korczyk.com.pl
+48 532 067 321


Maja Wiśniewska – Szymla
Specjalista ds. wsparcia floty
maja.wisniewska-szymla@korczyk.com.pl
+48 532 463 920

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Pięć gwiazdek w teście Euro NCAP dla wszystkich modeli ŠKODY!

Zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa pojazdów jest dla ŠKODA AUTO priorytetem od wielu lat. ŠKODA 100 L była pierwszym pojazdem, który 50 lat temu przeszedł testy zderzeniowe w Pradze-Ruzyně. Dziś ŠKODA prowadzi najnowocześniejsze centrum testów zderzeniowych w Úhelnicach, które zostało wybrane Crash Laboratory of the Year 2020. Wyniki testu referencyjnego Euro NCAP i globalnego testu bezpieczeństwa NCAP potwierdzają imponujące osiągnięcia producenta - wszystkie 15 nowych modeli ŠKODY wprowadzonych od 2008 roku uzyskało najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. W 2021 r. aktualne wersje modeli FABIA i ENYAQ iV nazwane zostały najbezpieczniejszymi pojazdami w swojej klasie.

Czytaj Dalej

ŠKODA KAROQ najlepszym samochodem rodzinnym w plebiscycie The Best of Moto 2022

ŠKODA KAROQ od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich rodzin, czego zwieńczeniem jest otrzymanie tegorocznej statuetki w plebiscycie The Best of Moto 2022. Nowa, odświeżona wersja kompaktowego SUV-a zwyciężyła w kategorii „samochód rodzinny”. W tej części konkursu to czytelnicy serwisu Moto.pl decydowali, które modele zasługują na statuetki w poszczególnych kategoriach.

Czytaj Dalej

Kia po raz piąty w finale Car of the Year

Głosami 61 jurorów z 23 krajów Kia Niro została wybrana do grona siedmiu finalistów konkursu Car of the Year 2023. Tym samym, kompaktowych rozmiarów SUV powtórzył sukces 4 innych modeli koreańskiej marki – cee’da pierwszej generacji, Stingera, Ceeda trzeciej generacji oraz EV6, do którego należy tytuł Samochodu Roku 2022. Kia EV6 jest pierwszym autem koreańskiego producenta w blisko 60-letniej historii tego prestiżowego konkursu, który pokonał europejskich i japońskich rywali.

Czytaj Dalej