SCALA i KAMIQ

nowoczesne systemy bezpieczeństwa

SCALA i KAMIQ – nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Kompaktowa ŠKODA SCALA oraz miejski SUV KAMIQ należą do najbezpieczniejszych pojazdów w swoich segmentach – oba samochody otrzymały pięciogwiazdkową ocenę w teście Euro NCAP. Są one wyposażone w najnowsze systemy asystujące, takie jak dostępne w wyposażeniu standardowym LANE ASSIST oraz FRONT ASSIST z funkcją awaryjnego hamowania.

Dostępne w modelu SCALA i KAMIQ systemy asystujące spełniają już częściowo autonomiczne funkcje, które wspierają kierowcę w określonych sytuacjach i zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy. System jest w stanie szybciej niż człowiek wykryć zbliżające się zagrożenie i w ten sposób zapobiec wypadkowi. Jednakże musimy pamiętać, że to kierowca jest w pełni odpowiedzialny za prowadzenie pojazdu, dlatego musi cały czas trzymać ręce na kierownicy i powinien cały czas kontrolować sytuację. Systemy ŠKODY chętnie go w tym wspomogą.

Wszyscy klienci obydwu modeli otrzymują w wyposażeniu standardowym systemy LANE ASSIST oraz FRONT ASSIST. Ten pierwszy wykorzystuje kamerę umieszczoną na przedniej szybie do wykrywania granic pasa ruchu i oznaczenia dróg. Dzięki temu może ostrzec kierowcę o niezamierzonej zmianie pasa, a w razie braku reakcji zaingerować w układ kierowniczy. FRONT ASSIST natomiast monitoruje odległość od samochodu jadącego z przodu i ostrzega kierowcę o zbliżającym się zderzeniu. Może także automatycznie zahamować pojazd w celu uniknięcia kolizji lub zminimalizowania jej skutków. Asystent wykrywania pieszych i rowerzystów wchodzący w skład FRONT ASSIST jest aktywny także przy prędkościach od 5 do 60 km/h.

SIDE ASSIST, który jest dostępny jako opcja dla modeli SCALA i KAMIQ, ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu lub znajdujących się w martwym punkcie za pomocą sygnałów świetlnych widocznych w obudowie lusterek bocznych lub poprzez wibracje w kierownicy. Wykorzystuje do tego celu dwa czujniki umiejscowione w tylnej części pojazdu i monitoruje obszar w odległości do 70 m za autem. W 2019 roku jeden na pięć modeli ŠKODY SCALA (20,2 proc.) na rynek europejski został wyprodukowany z tym systemem. Dla miejskiego SUV-a KAMIQ, asystent SIDE ASSIST został zintegrowany z systemem REAR TRAFFIC ALERT, który dodatkowo podczas wyjazdu z miejsca parkingowego, ostrzega o samochodach i obiektach przemieszczających się z tyłu.

Klienci modeli SCALA i KAMIQ cenią komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy
Aktywny tempomat ADAPTIVE CRUISE CONTROL (ACC) współpracuje w modelach SCALA oraz KAMIQ z systemem FRONT ASSIST w celu dostosowania prędkości do poprzedzającego pojazdu. Ponad jedna trzecia klientów modelu KAMIQ w Europie (34,5 proc.) zdecydowała się na wybór tego inteligentnego systemu, który automatycznie utrzymuje pożądaną prędkość do 210 km/h i jest w stanie samodzielnie zahamować w przypadku niebezpiecznej sytuacji na drodze. W ten system zostało wyposażonych także 25 proc. egzemplarzy modelu SCALA. Asystent wykrywający zmęczenie u kierowcy znalazł się w wyposażeniu 19,3 proc. samochodów ŠKODA KAMIQ i 17,4 proc. modeli SCALA. Dużą popularnością w obydwu modelach cieszy się kamera cofania, którą zamówiło 45 proc. klientów ŠKODY SCALA i 51 proc. ŠKODY KAMIQ. Podczas gdy wszystkie modele SCALA i KAMIQ posiadają funkcję automatycznego włączania świateł mijania, gdy zapada zmrok lub zaczyna padać, opcjonalny system AUTO LIGHT ASSIST oferuje również opcję ściemniania świateł drogowych podczas zbliżania się nadjeżdżających pojazdów. Ta dodatkowa funkcja została wybrana przez 22,8 proc. nabywców ŠKODY SCALA i 17,8 proc. kierowców modelu KAMIQ. 71,4 proc. dostarczonych modeli SCALA i 81,4 proc. modeli KAMIQ zostało wyposażonych w opcjonalny czujnik deszczu.

W tym roku ŠKODA obchodzi 125. rocznicę działalności i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stawia na wykorzystanie innowacyjnych technologii w swoich modelach.
Zarówno ŠKODA SCALA, jak i ŠKODA KAMIQ teraz w wyjątkowej jubileuszowej ofercie!
W jubileuszowym roku, z okazji urodzin marki ŠKODA, w SKODA KORCZYK czekają na Was atrakcyjne rabaty i raty niskie jak nigdy wcześniej.

O jubileuszowej ofercie przeczytasz TUTAJ!

SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW NOWYCH


Agnieszka Łysek
Kierownik Sprzedaży
agnieszka.lysek@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 25
+48 734 443 050


Janusz Świstowicz
Zastępca Kierownika Sprzedaży
janusz.swistowicz@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 22
+48 606 205 501


Anna Semik
Specjalistka ds. sprzedaży
anna.semik@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 26
+48 734 443 057


Damian Sośniecki
Specjalista ds. Sprzedaży
damian.sosniecki@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 23
+48 882 145 441

SPRZEDAŻ DLA FIRM


Andrzej Kine
Dyrektor Sprzedaży
andrzej.kine@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 21
+48 604 933 810


Damian Fliś
Doradca ds. Rozwiązań Flotowych
damian.flis@korczyk.com.pl
+48 694 408 080


Sylwia Porowska
Doradca ds. rozwiązań flotowych
sylwia.porowska@korczyk.com.pl
+48 532 463 920

KORCZYK ŠKODA OUTLET


Sabina Białczyk-Moc
Specjalista ds. sprzedaży
sabina.bialczyk-moc@korczyk.com.pl
+48 532 067 321


Marcin Chowaniec
Specjalista ds.sprzedaży
marcin.chowaniec@korczyk.com.pl
+48 532 067 322

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

KIA Stonic w nowej odsłonie!

Kia Stonic – drugi pod względem popularności miejski crossover w Polsce – doczekała się faceliftingu!

Model poddano licznym modyfikacjom, obejmującym m.in. gamę silników oraz ofertę zaawansowanych systemów zarówno łączności ze światem zewnętrznym, jak i asystujących. Model po faceliftingu jest dostępny z wydajnymi silnikami z rodziny Smartstream, wśród których największą nowością jest zespół napędowy typu mild-hybrid z instalacją elektryczną o napięciu 48 V, współpracujący z nową mechaniczną skrzynią biegów z elektrycznie sterowanym sprzęgłem „clutch-by-wire”.

Czytaj Dalej