Polacy najchętniej wybierają samochody elektryczne marki Kia

Polacy najchętniej wybierają samochody elektryczne marki Kia

Kia zmienia układ sił – w 2022 roku, jak dotychczas, zarejestrowano w Polsce więcej samochodów elektrycznych marki Kia niż aut Tesli. Już rok wcześniej Kia zajęła drugie miejsce pod względem liczby rejestracji samochodów elektrycznych w Polsce i ustąpiła miejsca jedynie Tesli. W tym roku koreańskiej marce udało się wyprzedzić także amerykańskiego potentata. Od stycznia do końca lipca w naszym kraju zarejestrowano 576 samochodów elektrycznych z logo Kia. O 73 egzemplarze więcej niż aut Tesli.

Obecnie, co dziesiąty nowy samochód, który wyjeżdża z europejskich salonów ma napęd wyłącznie elektryczny. W Polsce sprzedaż aut zasilanych energią elektryczną także dynamicznie rośnie. Po siedmiu miesiącach tego roku liderem rynku jest Kia. Dużym zainteresowaniem cieszy się nie tylko przełomowa Kia EV6 – Car of the Year 2022 w Europie – która od stycznia do lipca znalazła w Polsce 283 nabywców. Doskonale radzi sobie również Kia e-Niro, która jest najchętniej wybieranym elektrycznym SUV-em segmentu B. W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2022 roku zarejestrowano 184 egzemplarze tego modelu. Kia e-Soul znalazła w tym czasie 109 nabywców.

Dzięki tym trzem modelom udział marki Kia w segmencie samochodów elektrycznych w Polsce wynosi 10,3 procent. Koreańska marka ma apetyt na więcej. Do salonów wjeżdża właśnie nowe Niro EV. Elektryczny SUV nowej generacji segmentu B ma wiele atutów, które mogą sprawić, że powtórzy on sukces większego EV6. Po uwzględnieniu rządowej dopłaty dla osób fizycznych z Kartą Dużej Rodziny nowa Kia Niro EV kosztuje 164.900 zł, co pod względem ceny zbliża ją do hybrydowych crossoverów podobnej wielkości i mocy. Wszystko wskazuje na to, że pod względem relacji ceny do przestronności wnętrza (w tym również bagażnika o pojemności 475 litrów), osiągów (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy) oraz zasięgu (ponad 460 km) nowe Niro EV nie będzie miało sobie równych.

Sukces marki Kia w segmencie aut elektrycznych to w dużej mierze zasługa SUV-a EV6, który zadebiutował pod koniec ubiegłego roku. Elektryczny model nowej generacji marki Kia zyskał bardzo dobre recenzje nie tylko za design, nowoczesną technologię, jakość wykonania, przestronność kabiny i bagażnika, precyzję prowadzenia, zasięg w warunkach rzeczywistej eksploatacji oraz osiągi, ale również za krótki czas ładowania akumulatora (tylko 18 minut od 10 do 80 procent jego pojemności podczas ładowania na szybkiej ładowarce). Kia EV6 zdobyła również tytuł europejskiego Samochodu Roku 2022, jako pierwsze auto koreańskiego producenta w blisko 60-letniej historii tego prestiżowego konkursu. Kia EV6 GT z uwagi na łączną moc silników oraz osiągi (585 koni mechanicznych oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i prędkość maksymalną 260 km/h) jest porównywana do samochodów supersportowych.

Również na zagranicznych rynkach elektryczne modele marki Kia radzą sobie bardzo dobrze. EV6 oraz e-Niro awansowały do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych samochodów typu BEV w krajach Unii Europejskiej.

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Nowa Škoda Superb: przestrzeń, komfort i wolność wyboru

Światowa premiera czwartej generacji Škody Superb już za nami. Model kontynuuje tradycję marki prezentując przestronne i wyrafinowane wnętrza. Dostępny będzie w sześciu wariantach napędowych, w tym – po raz pierwszy – jako miękka hybryda. Nowoczesne technologie i wykorzystane materiały zapewnią pasażerom jeszcze większy komfort.

Czytaj Dalej

Oto nowa Škoda Kodiaq!

Škoda Kodiaq, symbol wszechstronności i innowacyjności, podbiła już serca ponad ośmiuset tysięcy klientów na sześćdziesięciu rynkach na całym świecie i zdobyła wiele prestiżowych nagród. Teraz nadszedł czas na nowy wygląd oraz technologie. SUV Kodiaq drugiej generacji oferuje m.in. mnóstwo przestrzeni, najnowocześniejszy system łączności, a także napęd hybrydowy typu plug-in.

Czytaj Dalej

Nowość w Autoryzowanym Salonie Skoda Korczyk – Autoryzacja Serwisowa dla marek Volkswagen i Seat!

Autoryzacja serwisowa to gwarancja jakości i profesjonalizmu. Od uzyskania uprawnień od producenta możemy oferować pełen zakres usług serwisowych nie tylko dla samochodów marki SKODA, ale również Volkswagen i Seat. Nasz zespół wykwalifikowanych mechaników i techników jest przygotowany do obsługi pojazdów na najwyższym poziomie. Jesteśmy serwisem o najdłuższych godzinach otwarcia, czekamy na Państwa od 6 do 22!

Czytaj Dalej