Nowe Škody

eskortują „stare”

37 międzynarodowy beskidzki rajd pojazdów zabytkowych

W dniach 9 - 13. 07. 2014 r. zapraszamy na niesamowity Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany już po raz 37!

Mimo sporej ilości rajdów w historii Beskidów każdorazowo dostarcza on niezapomnianych wrażeń. Organizatorem tego wydarzenia jest Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego działająca na zlecenie ZG PZMot pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej. Wszystkie atrakcje i niespotykane samochody można zobaczyć w Szczyrku, Żywcu, Cieszynie, Jeleśni, Istebnej oraz w Bielsku Białej. Baza rajdu zlokalizowana jest w miejscowości Szczyrku, a wszyscy uczestnicy mogą podziwiać malownicze tereny Beskidów.

Wydarzenie to jest niesłychaną atrakcją, gościć w nim będą nie tylko historyczne samochody z naszego kraju, ale także z zagranicy m.in. z Włoch, Niemiec, Francji. Rajd jest również rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Uczestnikami rajdu są kierowcy i piloci pojazdów z napędem mechanicznym, o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do 31.12.1980 r. Partnerem technicznym rajdu jest Škoda KORCZYK, która swoją flotę udostępnia głównym organizatorom akcji. Na wydarzeniu zobaczymy Škodę Yeti, Octavię w przyciągającym wzrok kolorze Blue Really, Škodę Rapid w klasycznym kolorze srebrnym oraz Škodę Roomster w wersji Scout. Wsparcie techniczne zapewnia Pomoc Drogowa Škoda Korczyk, więc żadne niebezpieczeństwa nam nie grożą. Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych można nazwać jeżdżącym muzeum motoryzacji. Podczas imprezy będzie niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu, obok siebie i w ruchu zobaczyć kilkadziesiąt pojazdów zabytkowych, jak np. Mc Laughlin z 1919 roku, FORD A roadster z 1931 r., Windsor z 1930 r., BMW 327 z 1938 r., Porsche 911 z 1966 r., Chevrolet Corvette C1 z 1967 r., Jensen Interceptor z 1973 r. oraz wiele innych ciekawych samochód marek znanych, jak również zupełnie nieznanych.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na stronie: Olditmery.com

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

KIA Stonic w nowej odsłonie!

Kia Stonic – drugi pod względem popularności miejski crossover w Polsce – doczekała się faceliftingu!

Model poddano licznym modyfikacjom, obejmującym m.in. gamę silników oraz ofertę zaawansowanych systemów zarówno łączności ze światem zewnętrznym, jak i asystujących. Model po faceliftingu jest dostępny z wydajnymi silnikami z rodziny Smartstream, wśród których największą nowością jest zespół napędowy typu mild-hybrid z instalacją elektryczną o napięciu 48 V, współpracujący z nową mechaniczną skrzynią biegów z elektrycznie sterowanym sprzęgłem „clutch-by-wire”.

Czytaj Dalej