Nowa ŠKODA OCTAVIA Liftback

przestronność i innowacje

Nowa ŠKODA OCTAVIA Liftback: przestronność i innowacje

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy – to tyko niektóre z cech wyróżniających naszą premierę roku 2020, czyli nową ŠKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback.

Nowa ŠKODA OCTAVIA czwartej generacji została wyposażona w najszerszą w 60-letniej historii modelu ofertę układów napędowych. Samochód dostępny jest z nowoczesnymi silnikami TDI i TSI oraz znacznie lepszą aerodynamiką, co zmniejsza zużycie paliwa i tym samym emisję spalin. Moc wyjściowa silników wynosi od 81 kW (110 KM) do 180 kW (245 KM).

Uwaga! Nowa OCTAVIA będzie dostępna również w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.

Nowa OCTAVIA w wersji Liftback należy do najbardziej przestronnych pojazdów w swojej klasie.
Jej długość zwiększono o 19 mm do 4689 mm i szerokość o 15 mm szerokość do 1 829 mm. Przy rozstawie osi wynoszącym 2 686 mm samochód oferuje jeszcze więcej miejsca wewnątrz pojazdu. Pojemność bagażnika wynosi 600 l, czyli o 10 l więcej niż w poprzedniej wersji.

Efektywne silniki benzynowe oraz wysokoprężne
Silniki wysokoprężne najnowszej generacji Evo zostały wyposażone w jeszcze bardziej dopracowany układ selektywnej redukcji katalitycznej spalin, teraz z wykorzystaniem dwóch katalizatorów, dzięki czemu emisja tlenków azotu (NOx) z zmniejszyła się nawet o 80 proc. Silniki Evo są technicznie przygotowane do spełnienia przyszłych wymogów normy emisji Euro 6d. Silnik 2.0 TDI dostępny będzie docelowo w trzech wersjach mocy. Silnik podstawowy ma moc 85 kW (115 KM) i dostępny będzie ze skrzynią manualną lub 7-stopniową skrzynią DSG. Silniki o mocy 110 kW (150 KM) oraz 147 kW (200 KM) będą występowały także w połączeniu z napędem na cztery koła.

Benzynowe wersje modelu OCTAVIA również mają silniki nowej generacji Evo. Czterocylindrowy 1.5 TSI ma moc 110 kW (150 KM) przenoszoną na oś przednią poprzez manualną skrzynię biegów. Jednostka ta jest wyposażona w technologię ACT, która automatycznie odłącza dwa cylindry przy małym obciążeniu silnika, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa. Trzycylindrowy silnik 1.0 TSI zapewnia moc 81 kW (110 KM).

Alternatywne układy napędowe
Oprócz efektywnych silników benzynowych lub wysokoprężnych ŠKODA OCTAVIA będzie również dostępna z alternatywnymi układami napędowymi. Po modelu SUPERB iV nowa OCTAVIA iV jest drugim modelem ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in, składającym się z silnika benzynowego 1.4 TSI o mocy 110 kW (150 KM) i silnika elektrycznego o mocy 85 kW. Łączna moc układu wynosi 150 kW (204 KM), a zasięg przy zasilaniu tylko energią elektryczną wynosi do 60 km w cyklu WLTP. Dostępna będzie również wersja RS iV dysponująca mocą 180 kW (245 KM).

Swoją premierę w ofercie ŠKODY świętują dwa modele e-TEC z technologią miękkiej hybrydy. W tę technologię wyposażone są wersje z silnikiem benzynowym najnowszej generacji Evo 1.0 TSI lub 1.5 TSI i automatyczną przekładnią DSG. Technologia mild hybrid wykorzystuje rozrusznik 48V oraz akumulator 48 V o pojemności 0,6 kWh zlokalizowany pod przednim fotelem pasażera. System umożliwia „żeglowanie” przy wyłączonym silniku spalinowym, odzyskiwanie energii przy hamowaniu oraz wspomaganie silnika poprzez elektryczne zwiększanie mocy.

Nowości w modelu OCTAVIA czwartej generacji
Kilka nowych systemów asystujących to nowości plasujące auto w segmencie premium. Nowy system antykolizyjny (Collision Avoidance Assist) wspiera kierowcę, aktywnie zwiększając moment skrętu w razie bezpośredniego zagrożenia kolizją z pieszym, rowerzystą lub innym pojazdem poprzez manewr kontrolowanego omijania. Z kolei system ostrzegania przy wysiadaniu (Exit Warning) informuje wysiadających o zbliżaniu się z tyłu innego pojazdu lub rowerzysty przy otwieraniu drzwi samochodu. Nową funkcją jest także system informujący o ruchu lokalnym, ostrzegający o zatrzymaniu ruchu w bezpośrednim otoczeniu pojazdu, np. przy zbliżaniu się do zatoru drogowego.

Nowoczesne systemy multimedialne i funkcjonalności Connectivity
W nowym modelu OCTAVIA do wyboru są cztery różne systemy multimedialne z gamy modułowych systemów Infotainment Grupy Volkswagen. Centralny ekran dotykowy o przekątnej od 8,25 do 10 cali może być sterowany także za pomocą gestów lub głosu. Jeszcze bardziej udoskonalono Virtual Cockpit, który wyposażony jest w ekran o przekątnej 10,25 cala. Kierowca ma do wyboru cztery układy: Basic (Podstawowy), Classic (Klasyczny), Navigation (Nawigacja) oraz Driver Assistance Systems (Systemy wspomagające kierowcę), a do ustawiania zawartości używa elementów sterujących na wielofunkcyjnej kierownicy.

Karta eSIM modelu ŠKODA OCTAVIA zapewnia dostęp do internetowych usług ŠKODA Connect na telefony komórkowe, takich jak obowiązkowy w Unii Europejskiej numer alarmowy eCall, umożliwiający automatyczne połączenie ze służbami ratowniczymi w sytuacji wypadku, serwis proaktywny (połączenie z pomocą drogową), który przekazuje informacje o lokalizacji pojazdu i jego stanie w przypadku awarii oraz wszelkiego rodzaju aplikacje systemu Infotainment i funkcjonalności zapewniające zdalny dostęp do pojazdu. Oprócz opcjonalnego systemu Phone Box umożliwiającego bezprzewodowe, indukcyjne ładowanie smartfona, na pokładzie samochodu może znaleźć się pięć portów USB-C. W standardzie klient otrzymuje dwa porty, trzy kolejne są opcjonalne. Jeden z nich umieszczany jest w konsoli górnej nad lusterkiem wstecznym.

Nowa ŠKODA OCTAVIA dostępna jest w ŠKODA KORCZYK Bielsko-Biała w ofercie premierowej!
Kupując teraz nową ŠKODĘ OCTAVIA:

  • możesz otrzymać dodatkowo Pakiet Selection dla wersji Ambition (o wartości 3 100 zł) albo dla wersji Style (o wartości 4 300 zł) w specjalnej cenie 1 zł zamiast odpowiednio 2 150 oraz 2 800 zł.
  • możesz otrzymać Pakiet ŠKODA Premium Care 3 lata (lub do 60 000 km) w cenie 600 zł albo inne Pakiety Serwisowe w specjalnych cenach.
  • możesz otrzymać dodatkowy upust w wysokości 2000 zł gdy pozostawisz Twoje dotychczasowe auto w rozliczeniu.
  • Dla Klientów Prywatnych (nieprowadzących działalności gospodarczej) mamy ofertę ŠKODA Leasing Niskich Rat. Możesz cieszyć się niskim kosztem użytkowania samochodu oraz szybszym i łatwiejszym procesem przyznawania finansowania dzięki większej niż w przypadku kredytu dostępności tzw. procedury uproszczonej.

Wsparcie w procesie zakupowym gwarantują Specjalistów ds. sprzedaży ŠKODA KORCZYK Bielsko-Biała.

Możliwe jest umówienie jazdy testowej nową ŠKODA OCTAVIA!
Jazdy testowe w ŠKODA KORCZYK mają w tej chwili inną, bezpieczną formę i odbywają się bez udziału handlowca. Użyczamy samochód na 60 minut. Każdorazowo dezynfekujemy samochód przed i po jeździe testowej.

» Przetestuj nową ŠKODĘ OCTAVIA i dowiedz się więcej o ofercie premierowej!

SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW NOWYCH ŠKODA


Anna Semik
Specjalistka ds. sprzedaży
anna.semik@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 26
+48 734 443 057


Damian Sośniecki
Specjalista ds. Sprzedaży
damian.sosniecki@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 23
+48 882 145 441


Janusz Świstowicz
Zastępca Kierownika Sprzedaży
janusz.swistowicz@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 22
+48 606 205 501

SPRZEDAŻ DLA FIRM


Andrzej Kine
Dyrektor Sprzedaży
andrzej.kine@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 21
+48 604 933 810


Damian Fliś
Doradca ds. Rozwiązań Flotowych
damian.flis@korczyk.com.pl
+48 694 408 080


Sylwia Porowska
Doradca ds. rozwiązań flotowych
sylwia.porowska@korczyk.com.pl
+48 532 463 920

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Program flotowy „EKO DRIVERS” w KIA KORCZYK

W KIA KORCZYK z programu flotowego „EKO DRIVERS” mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Warunkiem skorzystania z rabatów oraz promocyjnego finansowania zakupu hybrydowych i elektrycznych modeli marki Kia jest przedstawienie zaświadczenia o posiadaniu instalacji fotowoltaicznej lub rachunku, który potwierdza opłatę za korzystanie z usług fotowoltaicznych.

Czytaj Dalej