Nowa ŠKODA FABIA z nagrodą Red Dot w kategorii design

Nowa ŠKODA FABIA z nagrodą Red Dot w kategorii design

ŠKODA FABIA z kolejną nagrodą Red Dot – bestsellerowy model marki, po zdobyciu tytułu w 2008 i 2015 roku, po raz trzeci otrzymał renomowane wyróżnienie za wyjątkowy design. Międzynarodowe jury było pod wrażeniem całościowego konceptu modelu FABIA, zwrócono uwagę na przestronność i nowy styl samochodu. Dzięki tej nagrodzie model FABIA czwartej generacji zrównał się w liczbie tytułów z bestsellerową ŠKODĄ OCTAVIA.

– Nagroda Red Dot dla nowego modelu FABIA jest wyjątkowym wyróżnieniem i wspaniałym potwierdzeniem jakości naszej pracy. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, który każdego dnia z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem rozwija tożsamość naszych modeli. Od ponad dziesięciu lat nasze samochody regularnie imponują światowej sławy członkom jury swoim emocjonującym designem, przestronnością, praktycznością i doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Co ważne, atrakcyjny całościowy koncept naszych pojazdów doceniają również nasi klienci – powiedział Oliver Stefani, szef ŠKODA Design.

Przestronna ŠKODA FABIA czwartej generacji punktowała emocjonującym designem i odpowiednimi proporcjami. Smukłe przednie reflektory, które są standardowo wyposażone w technologię LED, łączą się z ramką grilla ŠKODY. Podobnie jak tylne światła LED, posiadają krystaliczne struktury inspirowane sztuką czeskiego szkła. Kolejny aspekt związany z krajem pochodzenia modelu FABIA pojawia się na przednich drzwiach – linie nadwozia tworzą na nich zarys charakterystyczny dla trójkąta czeskiej flagi.

W podsumowaniu jury konkursowe Red Dot Award podkreśliło: „ŠKODA FABIA sprawia wrażenie sportowej, a jednocześnie przystępnej, poprzez swój wygląd zewnętrzny. Wnętrze daje zaskakująco duże poczucie przestronności”. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza wraz z wyświetlaczem centralnym i poziomym ozdobnym wykończeniem podkreślają szerokość wnętrza i zwiększają przestronność modelu FABIA.

Oceny 48 ekspertów projektowych z 23 krajów

Red Dot to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów w dziedzinie designu na świecie. 48 członków jury z 23 krajów, w tym profesorowie, projektanci, dziennikarze i konsultanci, niezależnie oceniło każde zgłoszenie w oparciu o liczne kryteria, w tym standard innowacyjności, funkcjonalność, ergonomię, trwałość i przyjazność dla środowiska. W 2022 roku Red Dot zostanie zaprezentowany po raz 67. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się podczas Gali Red Dot – 20 czerwca 2022 r. w Essen (Niemcy).

Co ciekawe, FABIA czwartej generacji zapewniła marce ŠKODA to prestiżowe wyróżnienie już po raz 17. Pierwsza nagroda Red Dot w historii firmy została przyznana za model OCTAVIA COMBI w 2006 roku. Po czterech kolejnych nagrodach Red Dot Awards w kategorii Brand and Communication Design, ŠKODA po raz pierwszy zdobyła w ubiegłym roku nagrodę w kategorii Interface & User Experience za aplikację na smartfony MyŠKODA i cyfrowy system projektowania ŠKODA Flow.

Umów jazdę testową nową ŠKODĄ Fabia! Sprawdź jak się prowadzi!

SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW NOWYCH


Agnieszka Łysek
Kierownik Sprzedaży
agnieszka.lysek@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 050


Janusz Świstowicz
Zastępca Kierownika Sprzedaży
janusz.swistowicz@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 606 205 501


Anna Semik
Specjalistka ds. sprzedaży
anna.semik@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 057


Damian Sośniecki
Specjalista ds. Sprzedaży
damian.sosniecki@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 882 145 441


Sabina Białczyk-Moc
Specjalista ds. sprzedaży
sabina.bialczyk-moc@korczyk.com.pl
+48 532 067 321


Maja Wiśniewska – Szymla
Specjalista ds. wsparcia floty
maja.wisniewska-szymla@korczyk.com.pl
+48 532 463 920

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Nowa Kia Niro – zelektryfikowana mobilność dla każdego

Dzięki trzem wersjom zelektryfikowanego układu napędowego do wyboru, zaawansowanym funkcjom oraz odważnemu designowi i funkcjonalności crossovera, nowe Niro jest przeznaczone dla każdego, kto zamierza przesiąść się na samochód zelektryfikowany. Podążając śladami bardzo udanego Niro pierwszej generacji, które zapoczątkowało linię zelektryfikowanych i przyjaznych środowisku modeli marki Kia w Europie, nowy model gruntownie zmodernizowano, aby stał się liderem konkurencyjnego segmentu kompaktowych crossoverów.

Czytaj Dalej

Produkcja elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV została wznowiona

Po kilkutygodniowym przestoju ŠKODA wznowiła produkcję swojego w pełni elektrycznego modelu ENYAQ iV. Początkowo z linii produkcyjnej będzie zjeżdżać około 1000 sztuk elektrycznego SUV-a tygodniowo, a wydajność produkcji zostanie zwiększana stopniowo. Powodem wstrzymania produkcji były ograniczenia w dostawach wiązek elektrycznych z Ukrainy.

Czytaj Dalej