Kia EV6 triumfuje w konkursie Red Dot Design Awards 2022

Kia EV6 triumfuje w konkursie Red Dot Design Awards 2022

Krótko po zdobyciu tytułu Car of the Year 2022, wielokrotnie nagradzana Kia EV6 odniosła kolejny sukces. Tym razem zwyciężyła w prestiżowym konkursie Red Dot Design Awards 2022. 50-osobowe jury renomowanego międzynarodowego konkursu na najlepszy design przyznało EV6 wyróżnienie „Red Dot: Best of the Best”. Elektryczny crossover został również zwycięzcą kategorii „Innowacyjny produkt”.

EV6, jako pierwszy samochód nowej generacji marki Kia z napędem elektrycznym, symbolizuje nowy kierunek jej rozwoju. Kia zamierza stać się wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności. Przełomowego elektrycznego crossovera opracowano zgodnie z nową filozofią projektowania „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Filozofia ta zapewnia modelom silną tożsamość wizualną, z kontrastującymi ze sobą kombinacjami wyraźnie zaznaczonych detali stylistycznych i gładkich powierzchni. EV6 to także pierwszy model marki Kia skonstruowany na zaawansowanej platformie podłogowej Electric-Global Modular Platform (E-GMP). To dzięki niej EV6 oferuje jedno z najbardziej przestronnych wnętrz w swojej klasie, zasięg do 528 km oraz technologię ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V, która umożliwia naładowanie akumulatora od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut.

Karim Habib, szef Kia Global Design Center, powiedział: „EV6 to bardzo ważny model dla marki Kia. To nasz pierwszy samochód elektryczny nowej generacji, który oferuje dostęp do najlepszych technologii, wyznacza nowe granice samochodowego designu i odznacza się pomysłowymi, odważnymi i przyszłościowymi rozwiązaniami.

Dwie nagrody w konkursie Red Dot Design Awards 2022 honorują ciężką pracę naszych zespołów i zachęcają nas do podążania w kierunku ekologicznej mobilności dla wszystkich”.

EV6 kontynuuje imponujące sukcesy modeli marki Kia w konkursie Red Dot Design Awards. Od 2009 roku – kiedy pierwszym pojazdem koreańskiej marki, który otrzymał tę nagrodę została Kia Soul – w sumie aż 27 modeli marki Kia otrzymało nagrodę Red Dot Design Awards. EV6 jest również szóstym modelem marki Kia, który otrzymał wyróżnienie „Red Dot: Best of the Best”.

Od czasu premiery w ubiegłym roku, Kia EV6 spotkała się z niezwykle pozytywną reakcją. Oprócz nagród w konkursie Red Dot Design Awards 2022 i tytułu Car of the Year 2022, elektryczny crossover zdobył także tytuł Niemieckiego Samochodu Roku 2022 w kategorii „Premium”, Irlandzkiego Samochodu Roku 2022, zwyciężył w konkursie brytyjskiego magazynu „What Car?”, zdobył tytuł „Crossover of the Year” w plebiscycie TopGear.com Awards 2021 oraz nagrodę Best Cars of the Year 2021/22.

Red Dot Design Awards: międzynarodowe jury ocenia nie tylko estetykę
Red Dot Design Awards to jeden z największych konkursów na świecie, w których ocenia się design produktów. Konkurs odbywa się co roku, jest organizowany przez Design Zentrum Nordrhein-Westfalen i podzielony na trzy kategorie: Product Design, Brands & Communication Design oraz Design Concept. Historia nagrody „Red Dot Award: Product Design” sięga 1955 roku.

Tegoroczne zgłoszenia oceniało 50-osobowe międzynarodowe jury złożone z niezależnych stylistów, profesorów wydziałów wzornictwa i dziennikarzy z branży. Oprócz estetyki w konkursie są oceniane również takie kryteria, jak funkcjonalność, ergonomia, jakość i zgodność ekologiczna. W kategorii „Innowacyjny produkt” nacisk kładzie się na innowacyjne cechy zgłoszonego produktu.

Kia EV6 czeka w naszym salonie! Zapraszamy do przetestowania tego modelu!

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Nowa Škoda Superb: przestrzeń, komfort i wolność wyboru

Światowa premiera czwartej generacji Škody Superb już za nami. Model kontynuuje tradycję marki prezentując przestronne i wyrafinowane wnętrza. Dostępny będzie w sześciu wariantach napędowych, w tym – po raz pierwszy – jako miękka hybryda. Nowoczesne technologie i wykorzystane materiały zapewnią pasażerom jeszcze większy komfort.

Czytaj Dalej

Oto nowa Škoda Kodiaq!

Škoda Kodiaq, symbol wszechstronności i innowacyjności, podbiła już serca ponad ośmiuset tysięcy klientów na sześćdziesięciu rynkach na całym świecie i zdobyła wiele prestiżowych nagród. Teraz nadszedł czas na nowy wygląd oraz technologie. SUV Kodiaq drugiej generacji oferuje m.in. mnóstwo przestrzeni, najnowocześniejszy system łączności, a także napęd hybrydowy typu plug-in.

Czytaj Dalej

Nowość w Autoryzowanym Salonie Skoda Korczyk – Autoryzacja Serwisowa dla marek Volkswagen i Seat!

Autoryzacja serwisowa to gwarancja jakości i profesjonalizmu. Od uzyskania uprawnień od producenta możemy oferować pełen zakres usług serwisowych nie tylko dla samochodów marki SKODA, ale również Volkswagen i Seat. Nasz zespół wykwalifikowanych mechaników i techników jest przygotowany do obsługi pojazdów na najwyższym poziomie. Jesteśmy serwisem o najdłuższych godzinach otwarcia, czekamy na Państwa od 6 do 22!

Czytaj Dalej