Kia EV6 - „Samochodu Roku 2022”

Kia EV6 – „Samochodu Roku 2022”

Kia EV6 zdobyła tytuł „Samochodu Roku 2022” w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn „What Car?” Tytuł ten, a także wygrana w kategorii „Elektryczny SUV”, to historyczny triumf pierwszego samochodu elektrycznego nowej generacji marki Kia. Dopiero drugi raz w historii tego konkursu tytuł „Samochodu Roku” zdobyło auto elektryczne. Wcześniej, w 2019 roku, na zwycięstwo zasłużyła Kia e-Niro.

Najnowsza wygrana jest dla Kia EV6 uzupełniniem rekordowej liczby nagród i wyróżnień przyznanych przez ekspertów wiodących międzynarodowych mediów w ciągu zaledwie 10 miesięcy od wprowadzenia jej na światowe rynki w marcu ubiegłego roku. Wśród tytułów dla EV6 znajdują się triumf w niemieckim konkursie Car of the Year w kategorii „Premium” oraz wygrana w kategorii „Crossover of the Year” w konkursie organizowanym przez Top Gear. Kia EV6 znajduje się także w gronie 7 modeli nominowanych do finału w europejskim konkursie Car of the Year. Zwycięzcę poznamy 28 lutego.

„EV6 łączy duży zasięg w warunkach rzeczywistej eksploatacji z możliwością ładowania z prędkością, za którą żaden rywal nie może nadążyć, co rozwiązuje dwie największe obawy, które kierowcy wciąż mają w związku z samochodami elektrycznymi. Co więcej, dzięki wykorzystaniu nowej platformy podwoziowej, skonstruowanej z myślą o samochodach elektrycznych – zamiast płyty podłogowej, która jest wspólna dla aut z silnikiem spalinowym – Kia była w stanie wykorzystać kompaktowe rozmiary silników elektrycznych i stworzyć samochód, który jest bardzo przestronny i funkcjonalny” – powiedział Steve Huntingford, redaktor magazynu „What Car?”. „Dodaj do tego znakomite osiągi, wyjątkowe – jakość wykonania i dbałość o szczegóły, konkurencyjną cenę i jedną z najdłuższych gwarancji, a okaże się, że Kia EV6 nie tylko wygląda jak samochód przyszłości, ale taka – po prostu – jest”.

Jason Jeong, Prezes Kia Europe, powiedział: „To wielki zaszczyt dla Kia zdobyć tytuł „Samochodu Roku” w tegorocznym konkursie organizowanym przez magazyn „What Car?”. Dzięki dużemu zasięgowi, możliwości ultraszybkiego ładowania, odważnej stylistyce i nowoczesnemu wnętrzu EV6 zostało bardzo dobrze przyjęte przez klientów i media w Europie. Ekscytujące jest to, że EV6 to dopiero początek drogi, którą Kia będzie kroczyć w kierunku elektryfikacji. Do 2026 roku na drogi wyjedzie aż 11 nowych modeli typu BEV”.

Kia EV6 zapewnia duży zasięg, bezemisyjną moc, ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V i dynamiczny design, który wyróżnia ją na tle innych crossoverów i SUV-ów. EV6 zapewnia zasięg do 528 kilometrów (w cyklu mieszanym WLTP) na jednym ładowaniu akumulatora do 100%. Zaawansowana technologia szybkiego ładowania oznacza, że kierowcy mogą naładować akumulator EV6 od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut.

EV6 to pierwszy elektryczny samochód skonstruowany na nowej platformie podwoziowej Electric-Global Modular Platform (E-GMP). Sześć kolejnych zostanie wprowadzonych na rynek do 2026 r. Kia zamierza w pełni zelektryfikować gamę modeli w Europie do 2035 r., a na innych kluczowych rynkach na świecie – do 2040 roku.

Kia Sorento wygrywa w kategorii „Tow Car”
Oprócz tytułu dla EV6 wyróżnienie w konkursie magazynu „What Car?” zdobyła również Kia Sorento. Flagowy SUV marki Kia otrzymał nagrodę w kategorii „Tow Car”, przyznawaną we współpracy z brytyjskim klubem kempingowym i karawaningowym. Sorento CRDi – napędzane silnikiem o pojemności 2,2 litra współpracującym z ośmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową – zostało wybrane przez jury jako samochód idealny dla tych, którzy chcą holować nie tylko przyczepy kempingowe. Mocny silnik wysokoprężny umożliwia Sorento holowanie ładunków o masie do 2500 kg. Duży SUV o przestronnej kabinie oferuje wygodne fotele dla aż siedmiu osób, obszerną przestrzeń ładunkową oraz zaawansowane technologicznie systemy, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podróżowania.

Konkurs „Samochód Roku” magazynu „What Car?”
Każdego roku magazyn „What Car?” wybiera najlepsze nowe samochody w kilku kategoriach oraz ogólnego zwycięzcę konkursu. W trakcie kwalifikacji pretendenci do tytułu są testowani na drogach oraz na torze testowym przez redaktorów magazynu „What Car?”. Następnie, z grona zwycięzców poszczególnych kategorii, jest wybierany „Samochód Roku”.

Umów jazdę testową nową Kia EV6! Skontaktuj się ze Specjalista ds. sprzedaży Kia KORCZYK!


Paweł Lada
Kierownik Salonu Sprzedaży
pawel.lada@korczyk.com.pl
+48 690 542 542
+48 532 100 279


Mateusz Prymula
Zastępca Kierownika Sprzedaży
mateusz.prymula@korczyk.com.pl
+48 690 542 542
+48 609 662 260


Piotr Habdas
Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów
piotr.habdas@korczyk.com.pl
+48 690 542 542
+48 695 661 100


Sylwia Jojko

Doradca ds. Rozwiązań Flotowych
sylwia.jojko@korczyk.com.pl
+48 690 542 542
+48 538 970 290


Marcin Janczar
Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów
marcin.janczar@korczyk.com.pl
+48 690 542 542
+48 538 154 466

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Samochody elektryczne ŠKODY – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem samochodu elektrycznego, możesz mieć wiele pytań dotyczących e-mobilności. Przemieszczanie się takim pojazdem to zupełnie nowe wrażenia. Co wyróżnia e-mobilność? Jak dbać o elektryczne auto? Eksperci ŠKODY przygotowali zbiór najważniejszych informacji i wskazówek w tym zakresie.

Czytaj Dalej

Kia trzecią najchętniej wybieraną marką w Polsce w 2022 roku.

W 2022 roku Kia była trzecią najchętniej wybieraną przez klientów marką w Polsce. Udział marki w sprzedaży nowych aut osobowych wyniósł 8%. Od stycznia do grudnia polscy klienci zarejestrowali 33.715 samochodów z logo Kia na masce. Wynik ten oznacza wzrost o 4,3% w porównaniu z rezultatem uzyskanym w 2021 roku – największy wśród marek popularnych z TOP20 w tym rankingu. Na uwagę zasługuje fakt, że cały rynek skurczył się w 2022 roku o 6%.

Czytaj Dalej

Sportowy duch ŠKODY – modele RS

ŠKODA jest związana ze sportem motorowym niemal od początku istnienia marki. Tradycję kontynuuje gama samochodów z oznaczeniem RS. ŠKODA oferuje obecnie cztery takie modele: OCTAVIA RS, KODIAQ RS oraz najnowsze: ENYAQ Coupé RS iV i ENYAQ RS iV. – Modele RS są łącznikiem między osiągnięciami marki w sportach motorowych a naszymi klientami, którzy chcą jeździć sportowym autem – mówi Daniel Petr, specjalista ds. projektowania samochodów sportowych w firmie ŠKODA.

Czytaj Dalej