ENYAQ iV i nowa FABIA najbezpieczniejsze w swoich klasach

ENYAQ iV i nowa FABIA najbezpieczniejsze w swoich klasach

Najwyższe oceny dla ŠKODY: organizacja Euro NCAP uznała w pełni elektrycznego SUV-a ŠKODĘ ENYAQ iV oraz model FABIA czwartej generacji za najlepsze w swojej klasie w ramach programu “Best-in-class Cars of 2021”. Oznacza to, że oba modele były najbezpieczniejszymi spośród wszystkich testowanych pojazdów w swoich klasach w roku ubiegłym. ŠKODA ENYAQ iV okazała się najbezpieczniejszym SUV-em, który przeszedł test referencyjny bezpieczeństwa zderzeniowego, zdobywając aż 86 procent wszystkich możliwych punktów. Nowy model FABIA, z wynikiem 78 procent, osiągnął najlepszy rezultat spośród wszystkich samochodów kompaktowych testowanych w 2021 r.

Niezależna organizacja Euro NCAP cyklicznie publikuje listę samochodów, które osiągnęły najwyższy wynik w swojej klasie w testach referencyjnych bezpieczeństwa zderzeniowego. W 2021 r. w prestiżowym zestawieniu „Best-in-class Cars of 2021” znalazły się dwa modele ŠKODY: ENYAQ iV w klasie SUV oraz FABIA w klasie samochodów kompaktowych. To wyróżnienie sprawia, że ŠKODA jest jedynym producentem, który posiada dwóch zwycięzców w swojej klasie w 2021 r. Co ciekawe, model ENYAQ iV i FABIA to trzynasty i czternasty nowy samochód ŠKODY z rzędu, który otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Nowy model FABIA kontynuuje sukces z 2014 r., kiedy to trzecia generacja flagowego pojazdu marki została również uznana za najlepszą w swojej klasie.

Warto wspomnieć, że wymagania w teście Euro NCAP stają się z roku na rok coraz bardziej rygorystyczne, dlatego najbardziej trafne porównanie wyników jest dokonywane biorąc pod uwagę zestawienie z lat 2020 i 2021. Dzięki temu wszystkie pojazdy są oceniane pod kątem tych samych standardów.

W swojej klasie ŠKODA ENYAQ iV otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek i ogólny wynik na poziomie 86 procent wszystkich możliwych punktów w teście Euro NCAP 2021. Pierwszy samochód marki ŠKODA oparty na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen osiągnął doskonałe wyniki w kompleksowych testach zderzeniowych i bezpieczeństwa, szczególnie biorąc pod uwagę ochronę pasażerów. Elektryczny SUV z wynikiem 94 procent punktów za ochronę dorosłych pasażerów i 89 procent za ochronę dzieci ustanowił nowy rekord w testach, których kryteria ponownie zostały zaostrzone w porównaniu z 2020 r. Od tego czasu lepszy wynik został zdobyty tylko raz, przez pojazd z klasy premium.

Nowa ŠKODA FABIA zyskała na dalszym zwiększeniu bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu przy jej konstruowaniu modułowej platformy MQB-A0 Grupy Volkswagen, która umożliwia m.in. korzystanie z siedmiu nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy. Czwarta generacja flagowego modelu zdobyła 78 procent maksymalnej liczby punktów i, podobnie jak ENYAQ iV, wyróżniała się szczególnie w dziedzinie ochrony pasażerów. Wynik 85 procent możliwych punktów za ochronę dorosłych pasażerów i 81 procent maksymalnej liczby punktów dla ochrony dzieci to zdecydowany sukces marki.

Europejski Program Oceny Nowych Pojazdów (Euro NCAP) to inicjatywa powołana do życia w 1997 roku przez ministerstwa transportu, kluby motoryzacyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe i instytuty badawcze z ośmiu krajów europejskich. Konsorcjum ma siedzibę w belgijskim mieście Leuven i przeprowadza testy zderzeniowe aktualnych modeli pojazdów w celu oceny ich bezpieczeństwa czynnego i biernego. Testy w ostatnich latach stają się coraz bardziej rygorystyczne i obejmują obecnie szereg scenariuszy kolizji. Chociaż początkowo oceniano tylko wyniki testów zderzeniowych, teraz uwzględniane są również oceny aktywnych systemów bezpieczeństwa, a także systemów wspomagania kierowcy.

Zarówno ŠKODĘ ENYAQ iV i nową ŠKODĘ FABIA możesz przetestować w salonie ŠKODA KORCZYK w Bielsku-Białej! Skontaktuj się z naszymi Specjalistami i umów jazdę próbną wybranym modelem!

SPRZEDAŻ SAMOCHODÓW NOWYCH


Agnieszka Łysek
Kierownik Sprzedaży
agnieszka.lysek@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 050


Janusz Świstowicz
Zastępca Kierownika Sprzedaży
janusz.swistowicz@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 606 205 501


Anna Semik
Specjalistka ds. sprzedaży
anna.semik@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 734 443 057


Damian Sośniecki
Specjalista ds. Sprzedaży
damian.sosniecki@korczyk.com.pl
+48 33 816 17 18
+48 882 145 441


Sabina Białczyk-Moc
Specjalista ds. sprzedaży
sabina.bialczyk-moc@korczyk.com.pl
+48 532 067 321


Maja Wiśniewska – Szymla
Specjalista ds. wsparcia floty
maja.wisniewska-szymla@korczyk.com.pl
+48 532 463 920

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

Pięć gwiazdek w teście Euro NCAP dla wszystkich modeli ŠKODY!

Zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa pojazdów jest dla ŠKODA AUTO priorytetem od wielu lat. ŠKODA 100 L była pierwszym pojazdem, który 50 lat temu przeszedł testy zderzeniowe w Pradze-Ruzyně. Dziś ŠKODA prowadzi najnowocześniejsze centrum testów zderzeniowych w Úhelnicach, które zostało wybrane Crash Laboratory of the Year 2020. Wyniki testu referencyjnego Euro NCAP i globalnego testu bezpieczeństwa NCAP potwierdzają imponujące osiągnięcia producenta - wszystkie 15 nowych modeli ŠKODY wprowadzonych od 2008 roku uzyskało najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. W 2021 r. aktualne wersje modeli FABIA i ENYAQ iV nazwane zostały najbezpieczniejszymi pojazdami w swojej klasie.

Czytaj Dalej

ŠKODA KAROQ najlepszym samochodem rodzinnym w plebiscycie The Best of Moto 2022

ŠKODA KAROQ od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich rodzin, czego zwieńczeniem jest otrzymanie tegorocznej statuetki w plebiscycie The Best of Moto 2022. Nowa, odświeżona wersja kompaktowego SUV-a zwyciężyła w kategorii „samochód rodzinny”. W tej części konkursu to czytelnicy serwisu Moto.pl decydowali, które modele zasługują na statuetki w poszczególnych kategoriach.

Czytaj Dalej

Kia po raz piąty w finale Car of the Year

Głosami 61 jurorów z 23 krajów Kia Niro została wybrana do grona siedmiu finalistów konkursu Car of the Year 2023. Tym samym, kompaktowych rozmiarów SUV powtórzył sukces 4 innych modeli koreańskiej marki – cee’da pierwszej generacji, Stingera, Ceeda trzeciej generacji oraz EV6, do którego należy tytuł Samochodu Roku 2022. Kia EV6 jest pierwszym autem koreańskiego producenta w blisko 60-letniej historii tego prestiżowego konkursu, który pokonał europejskich i japońskich rywali.

Czytaj Dalej