Assistance na wakacje i nie tylko!

Assistance na wakacje i nie tylko!

Pandemia covid-19 sprawiła, że obecnie samochód traktowany jest jako najbezpieczniejszy środek transportu, a najpopularniejsze miejsca w Polsce to główny cel wakacyjnych wyjazdów.
Warto więc być przygotowanym na wszelkie sytuacje drogowe, które mogą wydarzyć się podczas podróży. Warto przyjrzeć się zakresowi assistance i pomyśleć o wybraniu szerszego wariantu ochrony tak, aby nic nie zakłóciło długo wyczekiwanego urlopu.

Assistance komunikacyjne to usługa, która polega na zorganizowaniu natychmiastowej i profesjonalnej pomocy w przypadku pojawienia się nagłych i nieprzewidzialnych zdarzeń związanych z posiadaniem i użytkowaniem samochodu. W podstawowym zakresie dołączane jest nieodpłatnie do OC lub AC. Ten bazowy wariant nie zapewnia jednak pomocy wtedy, gdy najbardziej możemy jej potrzebować. Zazwyczaj obejmuje tylko naprawę pojazdu na miejscu lub holowanie do najbliższego mechanika z określonym limitem kilometrów.

Średni dystans holowania wynosi około 60 km. W kontekście wakacji istotnym jest, aby zapewnić sobie wsparcie o wiele dalej, np. kilkaset kilometrów od domu. Na rynku można znaleźć usługi zapewniające holowanie na odległość np. 1000 km od miejsca zdarzenia. Taka odległość oznacza wsparcie na terenie całego kraju. W czasie wyjazdu wakacyjnego ogromne znaczenie mają też takie usługi, jak dostarczenie paliwa, specjalistyczna pomoc na autostradzie czy samochód zastępczy na czas, gdy zepsute auto będzie w serwisie. Usług pomocowych w najszerszych wariantach pomocy jest dużo więcej.

Podsumowując, jeśli podróżujemy po kraju, dobry pakiet assistance powinien obejmować usługi holowania z wysokim limitem kilometrów. W przypadku krótkich dystansów, po mieście, należy sprawdzić czy assistance nie ma tzw. franszyzy, czyli limitu odległości od domu, kiedy świadczona jest pomoc. Pozostałe istotne elementy to samochód zastępczy na czas naprawy oraz pilot error, czyli zatrzaśnięcie kluczyków w aucie lub wlanie złego paliwa.

Warianty poszczególnych pakietów assistance porównasz z naszymi Doradcami ubezpieczeniowymi w KIA i SKODA KORCZYK!
Zapraszamy do kontaktu!


Monika Ruszczak
Doradca ubezpieczeniowy
monika.ruszczak@korczyk.com.pl
+48 734 443 073


Barbara Sowa
Doradca ubezpieczeniowy
barbara.sowa@korczyk.com.pl
+48 33 829 31 24
+48 882 145 406


Halina Duźniak
Doradca ubezpieczeniowy
halina.duzniak@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 60
+48 663 661 160


Izabela Mosiejew-Zachurzok
Doradca ubezpieczeniowy
izabela.zachurzok@korczyk.com.pl
+48 33 828 24 70
+48 695 662 288

— POSTY O PODOBNEJ TEMATYCE —

KIA Stonic w nowej odsłonie!

Kia Stonic – drugi pod względem popularności miejski crossover w Polsce – doczekała się faceliftingu!

Model poddano licznym modyfikacjom, obejmującym m.in. gamę silników oraz ofertę zaawansowanych systemów zarówno łączności ze światem zewnętrznym, jak i asystujących. Model po faceliftingu jest dostępny z wydajnymi silnikami z rodziny Smartstream, wśród których największą nowością jest zespół napędowy typu mild-hybrid z instalacją elektryczną o napięciu 48 V, współpracujący z nową mechaniczną skrzynią biegów z elektrycznie sterowanym sprzęgłem „clutch-by-wire”.

Czytaj Dalej